21.03.2012

Sprzedaż projektów na allegro?

Ostatnio myślę o zrobieniu dużych wiosennych porządków. 
Mam kilka pomysłów na fajne ciuszki, ale w szafie miejsca brak. Muszę część ciuszków przede wszystkim kupionych oddać na PCK. Ciuszki, które uszyłam a zwłaszcza własne projekty nie chcę oddawać. Mam do nich duży sentyment. W mojej duszy tkwi mała nutka artystki. Zawsze marzyłam o projektowaniu, ale druga pasja bardziej mnie pochłonęła, zwłaszcza gdy dawała możliwość godnego utrzymania się. 
Czemu nie spróbowałam z pasją projektowania...? Ponieważ druga pasja zabierałam mi dużo czasu, nauki, wyrzeczeń..... Czemu teraz nie spróbuję...? Próbuję, ale konkretnych ludzi brak lub brak zaplecza. 
Dlatego ostatnio pomyślałam o sprzedaży projektów, które wykonałam, uszyłam. 
Myślałam o aukcjach allegro. Co o tym myślicie? 
Sprzedaję na allegro, ale rzeczy chłopaka. Czasami trzeba coś kilka razy wystawiać. Super jak sprzeda się za pierwszym lub drugim razem, a jak nie, to jest to blazujące. 
Znacie jakieś fachowe strony, sklepy internetowe itp. przeznaczone do wystawiania ubrań?
Co w ogóle myślicie o tym pomyśle?

8 komentarzy:

 1. Uważam, że powinnaś zacząć wystawiać swoje prace na www.szafa.pl ;) na alegro to też całkiem niezły pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio rozmawiałam o tym temacie ze znajomą studiującą na ASP. Opowiadała, że coraz więcej osób sprzedaje swoje prace, zwłaszcza obrazy, rzeźby czy inne rękodzieło, ale znała jedynie strony dla takich twórców.
   Sonju bardzo dziękuję za tego linka :)

   Usuń
 2. nie jestem pewna ale jest taka strona http://www.pakamera.pl/ wydaje mi się że tam możesz swoje prace sprzedawac nie wiem niestety na jakich zasadach :(

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki PiF PaF podesłałaś mi naprawdę dobrą stronkę ciekawe rzeczy tam są

   Usuń
 3. Jest jeszcze Decobazaar - www.decobazaar.com, który działa na podobnych zasadach co Pakamera.

  Pozdrawiam
  M

  OdpowiedzUsuń
 4. Do Pakamery dość trudno sie dostać. Mają spory przesiew. Ja próbowałam 2 razy i za drugim wreszcie zaskoczyło. W Pakamerze trzeba przyznać-przedaje się rewelacyjnie! Choć prowizję mają sporą 30%.
  Zerknij na mojego bloga: www.kasiamiciak.blogspot.com , tam w prawym panelu mam listę e-sklepów, w których sprzedaję. Warto zacząć od tych mniejszych: Kuferart, Haloart, ArtMadam, Artillo (niska prowizja) i innych, a potem ruszyć do Pakamery z dowodami na to, że ludzie chcą kupowac Twoje projekty.
  Allegro nie polecam, chyba, że chcesz sprzedać tanio używane rzeczy...
  Ciekawie tworzysz, zachęcam do ruszenia z tą pasją w świat.
  Ja tak zaczynałam, a dziś już prawie sama nie szyję i co lepsze rzuciłam pracę w korporacji, aby realizować się i utrzymywać z tego, co daje mi frajdę :) jestem na wypowiedzeniu do końca września. Od października ruszam pełną parą z własnym biznesikiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość projektantów szycie uważa za przymus konieczny by się zrealizować w dziedzinie tworzenia. Dla mnie szycie też jest pewnego rodzaju musem. Nie liczę na to, że za rok czy dwa będę miała już własnych krawców,szwaczki itd... Raczej spodziewam się małych kroków w tej dziedzinie. Również pracuję, choć nie w korporacji. Lubię tą robotę bo jest to też moja pasja, choć totalnie nie związana z modą, to niesamowicie niezbędna przy zakładaniu własnych interesów. No i daje też kopa, choć moda większego, ale daje satysfakcję. Chcę obie pasje połączyć pod własną marką, tym bardziej, że nie wykluczają się wzajemnie, są niezbędne. Teraz obie zabierają dużo czasu, raczej szycie ten czas mi kradnie, ale od czegoś trzeba zacząć. Dziękuje za namiary i dobra radę, tak sadziłam o allegro, może na początek zanim się gdzieś dostanę.

   Usuń

****
DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZENIE MOJEGO BLOGA.
****
THANK YOU FOR VISITING MY BLOG.
****
****
****